Czerwiec 2019

Art. 15e w kontekście decyzji APA

| 2019-06-28T12:09:08+00:00 28 czerwca 2019|Wyroki i interpretacje, Zmiany w prawie|Tagi: , , , , |

W ramach jednego z wpisów wskazywaliśmy, na podstawie interpelacji poselskiej, że jeśli podatnik jest w trakcie zawierania uprzedniego porozumienia cenowego (APA), ale decyzja nie została jeszcze wydana, to ma on obowiązek zastosować ograniczenia w zaliczaniu do KUP, wynikające z art. 15e ust. 1 ustawy o CIT. Dopiero po wydaniu decyzji w zakresie APA podatnik może skorzystać z możliwości złożenia korekty zeznania rocznego. [...]

Kwiecień 2019

Nazwa usługi nie determinuje jej charakteru

| 2019-04-23T14:14:47+00:00 23 kwietnia 2019|Obowiązki dokumentacyjne w Polsce, Wyroki i interpretacje|Tagi: , , , |

13 marca 2019 r. pojawił się korzystny dla podatników wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu (sygn. I SA/Po 991/18), w którym sąd podważa założenia często przyjmowane przez Dyrektora KIS w interpretacjach indywidualnych w zakresie rozszerzającej wykładni kategorii kosztów uzyskania przychodów podlegających limitowi wynikającemu z art. 15 e Ustawy o CIT. [...]

Maj 2018

Czy opłaty licencyjne podlegają limitowi zaliczania do kosztów uzyskania przychodów?

| 2018-05-14T09:33:28+00:00 14 maja 2018|Wyroki i interpretacje, Zmiany w prawie|Tagi: , , , |

Jak wspominaliśmy w jednym z ostatnich wpisów, MF opublikowało wyjaśnienia w zakresie ograniczenia w odliczaniu kosztów nabywanych usług od podmiotów powiązanych. Jedną z wątpliwości podatników jest ustalenie w jaki sposób interpretować koszt związany bezpośrednio z wytworzeniem lub nabyciem przez podatnika towaru lub świadczeniem usługi. W wyjaśnieniach MF wskazało, że są to koszty, [...]

Ograniczenia w odliczaniu kosztów nabywanych usług od podmiotów powiązanych – wyjaśnienia MF

| 2018-05-07T12:03:16+00:00 7 maja 2018|Obowiązki dokumentacyjne w Polsce, Wokół organów podatkowych, Wydarzenia, Zmiany w prawie|Tagi: , , , |

23 kwietnia 2018 r. Ministerstwo Finansów opublikowało wyjaśnienia w zakresie obowiązującego od 1 stycznia 2018 r. art. 15e ustawy CIT dotyczącego ograniczeń w obliczalności jako koszt podatkowy (KUP) wydatków ponoszonych przez podatnika na nabycie określonych rodzajów usług i praw od podmiotów powiązanych. Wprowadzone regulacje z uwagi na krótki okres obowiązywania [...]